GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

Müzikle Dolu Bir Yaz

Sevgili dostlarım,

Sizlere huzur dolu, müzikle besleneceğiniz bir yaz dönemi dilerim..

Benim için sezon kapanışı ile yaz festivalleri döneminin yoğunluğu, birbirlerini takip ediyor..

33.Uluslararası İzmir Festivali'nin açılışı, İstanbul'da bir masterclass, 8.Fethiye Benyamin Sönmez Müzik Festivali'nin kapanışı, İstanbul Üniversitesi'ndeki 31.Journées Aritmetiques Kongresinin açılış konseri, KKTC'nde adıma düzenlenen Piyano Festivali'nin açılışı ve bir masterclass, ardı ardına gerçekleşen etkinlikler oldu..

Şimdi evsahipliği yapacağımız Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin 12 Temmuz'daki açılışına büyük bir heyecanla hazırlanıyorum.

16 yıldır fikren ve kalben beraberliğimizi sürdürdüğümüz Gümüşlük Festivali Sanat Yönetmeni Eren Levendoğlu ile ve muhteşem ekibimizin gayretleriyle yeniden sizlere gururla sunacağımız festivalimizi birlikte yaşamak için sabırsızlanıyorum. Umarım yine müzikle güzel dünyalara birlikte yolculuk keyfini paylaşırız..

En içten dileklerimle

Gülsin Onay

33.Uluslararası İzmir Festivali yarın "Gülsin Onay ile Chopin Akşamı" konseriyle başlıyor

Polonya Cumhuriyeti’nin “En İyi Chopin Yorumcusu” madalyasının sahibi Gülsin Onay’ın 25 Mayıs 2019 Cumartesi gecesi AASSM’de vereceği resital ile açılacak.

Chopin ile ilgili duygularını; “Chopin... O doğuştan ruh ikizim. Ben elimi sürmeden piyanoyu kucaklayan kalbime ses veren besteci. Issız adaya götüreceğim eserlerin yaratıcısı... En kötü piyanoda bile parmaklarıma şarkı söyletebilecek güce sahip. Beni sevindiren, ağlatan melodileri ile haberi yokken hissettirdikleri. Chopin asırlar boyu devam edecek evrene ölümsüz duygular yaşatmaya müziğiyle. Chopin ile nikâhımızı Polonya Devlet Nişanı aldığım gün resmileştirmiştik, onun eserlerini her çalışımda piyanistliğime şükrediyorum.” Sözleriyle dile getiren Onay, “Gülsin Onay ile Bir Chopin Akşamı” konseri için özel bir seçki hazırladı.

Gülsin Onay'ın seslendireceği, tamamı Chopin'in eserlerinden oluşan resital programı şöyle:

Scherzo si minör op. 20

Mazurka la minör Op.17 no.4

Ballad no.2 fa majör, op.38

Noktürn mi bemol majör, op.9 no.2

Ballad no.3 la bemol majör op.47

ARA

Hérold ve Halévy'nin 'Ludovic' teması üzerine parlak çeşitlemeler, si bemol majör op.12

Sonat si minör, op.58

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, 21.00

Gülsin Onay, Kuzey Amerika turnesinin ardından, İzmir Festivali’ni Chopin Resitaliyle açacak

Yoğun sezonu, Mayıs ayında Kuzey Amerika’da vereceği bir resital turnesiyle sürdüren sanatçı, 25 Mayıs’ta Uluslararası İzmir Festivali’nin Açılış Konseri’ni verecek. Gülsin Onay, ABD ve Kanada'da vereceği dört konseri 19 Mayıs'ın 100.yıldönümüne adadı.

12 Mayıs'ta Minneapolis'te Antonello Hall'de bir konser verecek olan sanatçı, ertesi gün MacPhail Müzik Merkezi'nde genç piyanistlerle masterclass çalışmasında buluşacak. Ardından Kanada'ya geçecek olan sanatçı, 15 Mayıs'ta Toronto'nun akustiğiyle ünlü, CBC radyo konserlerinin kaydedildiği Glenn Gould Studio'da bir konser verecek.

17 Mayıs'ta Vaşington Büyükelçiliğimizin davetiyle, Rezidans'ta vereceği özel konserde Türk ve yabancı müzikseverlerle buluşacak olan sanatçı, 19 Mayıs Pazar günü, "İlk Adımın 100.Yılı Konserleri"nin son durağı olan Şikago'da Roosevelt Üniversitesi, Ganz Hall'de olacak.

Gülsin Onay turneyle ilgili duygularını şöyle ifade etti: "Gerçekten çok gururlu, sevinçli ve heyecanlıyım. 19.Mayıs’ın 100.yılını Amerika’da konserlerimle duyurmak, oradaki çok değerli diplomatlarımız, vatandaşlarımız ve müzikseverlerle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum."

“Gülsin Onay’la Chopin Akşamı” 33.Uluslararası İzmir Festivali,Gülsin Onay'ın vereceği Chopin resitaliyle başlıyor.

Polonya Hükümeti tarafından istisnai Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırılan Gülsin Onay, 25 Mayıs'ta 33.Uluslararası İzmir Festivali'nin Açılış Konserini, tamamen Chopin eserlerinden oluşan çok özel bir programla gerçekleştirecek.

Piyanonun bir tuşu, kemanın bir yayı da sizden olsun!

23 Nisan'ı Gaziantep'te, Şehit Kamil Sanat Merkezi'nde, çocuklar ve yetişkinlere vereceği iki ayrı konserle kutlayacak olan sanatçı, 15 Nisan'da da İstanbul'da çocuklara gönüllü olarak konser veriyor.

Ataşehir Kültür Merkezi'nde Akıllı Baykuş ve Zuhal Müzik’in işbirliğiyle, sadece çocuklar için vereceği konserden elde edilecek gelirle, imkanı kısıtlı okullara müzik odaları yapılacak.

Destek olmak için www.akillibaykus.com (https://www.akillibaykus.com/)

Nisan 2019..

Sevgili dostlarım,

Baharın gelişini 3 Nisan'da Bilkent'te Prof.İhsan Doğramacı anısına verdiğimiz konserde kutladık. Ardından iki gün çok yetenekli gençlerle çalıştım Bilkent'te.

Nisan ayı süresince, İzmir, Ankara, İstanbul ve Gaziantep'te konserlerim olacak.

8 Nisan'da İzmir'de Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Kültür Merkezi'nde Schumann, Mendelssohn, Saygun ve Chopin'in eserlerinden oluşan bir resital vereceğim. Ardından Ankara'da Erimtan Müzesi'nde bu kez Mozart, Bach-Busoni, Beethoven, Saygun ve Chopin'in eserlerini seslendireceğim. 3 Nisan'da Bilkent Senfoni Orkestrası'yla Rachmaninoff 2'yi seslendirdiğimiz sevgili Gürer Aykal ile 17 Nisan'da İstanbul'da bir kez daha buluşuyoruz. Bu kez Yıldızlar Topluluğu ile Grieg'in piyano konçertosunu yorumlayacağız.

23 Nisan'da yine özel bir konser planladık. Gaziantep Şehitkamil Belediyesi'nin davetiyle, bayram sevincini Şehitkamil Sanat Merkezi'ne gelen Gazianteplilerle paylaşacağız.

Gülsin Onay Kuzey Amerika Konserleri  (12-19 Mayıs 2019)

"19 Mayıs İlk Adımın 100. Yılı"

12 Mayıs'ta Minneapolis'te başlayacak olan turnemin diğer durakları Toronto, Washington ve Şikago olacak..

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews