GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

GÜLSİN ONAY İLK KEZ KANADA'DA

Köln Filarmoni Salonu’nda verdiği konserde Alman dinleyicilerin yine kalplerini fetheden Gülsin Onay, şimdi de iki haftada altı konser vereceği Amerika turnesine çıkıyor. Ünlü sanatçı bu turne kapsamında Kanada’ya ilk kez gidecek.

Kölnische Rundschau: “sansasyonel”

Dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay sayısız kez ayakta alkışlandığı Almanya’da geçen hafta verdiği konserle bir kez daha kalpleri fethetti. Köln Filarmoni’nin iki bin kişilik salonunu dolduran dinleyiciler, Odessa Filarmoni Orkestrası ve şefleri Hobart Earle ile Rachmaninov’un 3. Piyano Konçertosu’nu seslendiren sanatçımızı iki bis parçası çalmadan sahneden indirmediler. Kölnische Rundschau Gazetesi, Gülsin Onay’ın konçertonun gereklerini olağanüstü düzeyde sergilediğini belirterek, “Neticenin sansasyonel olduğunu söylemek mübalağa olmaz” ifadesini kullandı.

Böylece Odessa Filarmoni Orkestrası ile üç konserlik turnesini tamamlayan Gülsin Onay, şimdi ise Amerika’ya gidiyor. Sanatçı, son yıllarda düzenli olarak turneler yaptığı Yeni Dünya’da bu kez iki haftada altı konser verecek.

Miami Piyano Festivali’nde Liszt

Gülsin Onay ile Rus piyanist Ilya Itin’i bir araya getiren “Liszt’in 200. Doğum Yılı: 2 Konçerto, 2 Virtuoz, 2 Piyano” projesi ilk olarak Miami Uluslararası Piyano Festivali’nde dinleyici ile buluşuyor. Virtuozite kadar kondisyon açısından da talepkar olan programda Onay, Liszt’in 1. Piyano Konçertosu ile Abdülmecit Marşı’nı seslendirmenin yanı sıra 2. Konçerto’nun da piyano için özel düzenlemesiyle eşliğini yapacak.

28 Şubat’taki bu konserin ardından Gülsin Onay, Miami’de 2 Mart’ta bir de resital verecek.

İlk kez Kanada’da

Arjantin’den Japonya’ya uzanan bir coğrafyada 5 kıta 64 ülkeyi kapsayan müzikal kariyeri ile gerçek anlamda uluslararası başarılara imza atan piyanistimiz, Ottawa ve Montreal’de vereceği konserlerde Kanadalı müzikseverle ilk kez buluşuyor. Gülsin Onay programında 200. doğum yıldönümü sebebiyle Liszt’in ve gittiği her ülkede mutlaka seslendirdiği ve sevdirdiği hocası Saygun’un eserlerine de yer verecek.

Gülsin Onay, Amerika turnesini başkent Washington ve Pennsylvania’daki resitalleri ile tamamlayacak.

24 Feb 2011 Tarihinde yay�nlanm�t�r.


Di�er haberler...
Powered by CuteNews