GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

2011'E GİRERKEN ALBÜMLER, KONSERLER

2011 yılına, ünlü şef Jose Serebrier ve Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde tamamladığı kayıtla müthiş bir başlangıç yapan Gülsin Onay, bu hafta içinde (17 Ocak haftası) iki şehirde üç konser vermeye hazırlanıyor.

Gülsin Onay, Şili ve Kolombiya'yı kapsayan Güney Amerika turnesinin ardından 10 haftada 17 konser ile Samsun'dan Hatay'a, İstanbul'dan Erzurum'a Türkiye'yi dolaşarak 2010'u tamamladı.

Gülsin Onay’ın Lila Müzik etiketiyle sonbaharda ülkemizde çıkan Mozart Konçertolar albümü müzikseverlerin ilgi ve beğenisiyle karşılanırken şu günlerde Amerika’da VAI Müzik sanatçımızın ikinci DVD’sini piyasaya sürüyor.

Dünyanın bir ucundan diğerine başarılı konserlerine tüm hızıyla devam eden Gülsin Onay, albüm çalışmaları açısından da yoğun bir dönem geçirmekte. Ünlü virtuoz yeni yılın hemen başında, Grammy ödüllü şef Jose Serebrier ile Bilkent Senfoni Orkestrası’nda bir araya gelerek Erkin ve Haçaturyan piyano konçertolarını kaydetti. Uluslararası platformda yakın zamanda yerini alacak bu albüm hakkında Gülsin Onay, “Çok iyi, içime sinen bir çalışma oldu. Serebrier klasik müzik dünyasının en fazla albüm yapmış sanatçılarından biri, Grammy dahil pek çok ödülün sahibi, gerçekten iyi bir şef. Bilkent Senfoni Orkestrası’ndan çok memnun kaldı; kaydı dinlediğimizde Londra Senfoni gibi çaldıklarını söyledi.” ifadeleriyle memnuniyetini dile getirdi.

Gülsin Onay bu hafta ise İzmir ve Ankara’da konserler verecek. Salı akşamı İzmir’in gururu Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak olan piyanist, Perşembe ve Cuma akşamları Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. Yılı özel konserinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile Rachmaninov’un 3. Piyano Konçertosu’nun seslendirecek.

02 Feb 2011 Tarihinde yay�nlanm�t�r.


Di�er haberler...
Powered by CuteNews