GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

GÜLSİN ONAY BU YAZ AVRUPA ve AMERİKA’DA

Gülsin Onay yurtiçi ve dışında çeşitli festivallerin konuğu olacağı yoğun yaz sezonuna başladı. Haziran ortasında İstanbul Müzik Festivali kapsamında sahne alan ünlü piyanistimiz, şimdi de Deutschlandsberg, Bayreuth ve ardından Princeton Piyano Festivallerinde konser vermek üzere Avrupa ve Amerika turnesine çıkıyor.

İstanbul Festivali’nde İlk Kez Oda Müziği

Gülsin Onay 38. İstanbul Uluslararası Müzik Festivali kapsamında 12 Haziran akşamı sahne aldı. Tüm dünyada orkestralar eşliğinde konserler ve resitaller veren solistimiz, ünlü çellist Antonio Meneses ve genç kuşaktan yıldız kemancı Kirill Troussov ile “Festival Buluşmaları” başlığı altında bir araya gelerek ilk kez oda müziği yaptı.

Avusturya ve Almanya’da Chopin Konserleri

Gülsin Onay, Avusturya’nın saygın müzikal etkinliklerinden Deutschlandsberg Piyano Festivali’nin yine konuğu oluyor. İki yıl önceki ilk konseriyle “yeterli sanatsal kapasiteye sahip olduğu için gösteriş yapma ihtiyacını hissetmeyen o nadir büyük sanatçılardan biri” olarak festivalde büyük beğeni toplayan Onay, 27 Haziran’da Chopin ağırlıklı bir resital verecek.

2010 Chopin’in 200. Doğum Yılı kapsamında sezon boyunca çok sayıda konser veren Gülsin Onay, yaz programında da bestecinin eserlerini seslendirmeye devam ediyor. Polonya Devlet Nişanı sahibi sanatçımız, Bayreuth Piyano Festivali’nde 30 Haziran akşamı Alman müzikseverlere de seçkin Chopin yorumları ile müzikal bir ziyafet sunacak.

Amerika’da Festivali Onay Açıyor

ABD’nin önde gelen müzik kurumlarından Golandsky Enstitüsü, bu yaz festivalini Gülsin Onay ile açıyor. Princeton’daki Uluslararası Piyano Festivali dinleyicilerinin, “büyüleyici, müşfik bir yorumcu” olarak önceden de tanıdıkları ünlü virtuozumuz, 11 Temmuz’daki açılışta yine Chopin seslendirecek.

Gülsin Onay, yaz sezonunun devamında ise sanat danışmanı olduğu Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali kapsamında konser verecek.

Önce Viyana

Gülsin Onay bu hafta çıkacağı Avusturya turnesinde öncelikle Viyana’da Büyükelçiliğimiz organizasyonuyla sahne alacak. Kordiplomatiğin yanı sıra Viyana müzik camiasının da davetli olduğu bu etkinlik 24 Haziran Perşembe akşamı gerçekleşecek.

05 Jul 2010 Tarihinde yay�nlanm�t�r.


Di�er haberler...
Powered by CuteNews