GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

ONAY ATLANTİK'İN ÖTE YAKASINDA

Uluslararası üne sahip piyanistimiz Gülsin Onay’ın dünya turu Amerika ile devam ediyor. TRT için Chopin konulu programa katıldığı Varşova’dan Miami Piyano Festivali’nde bir konser vermek üzere A.B.D.’ye giden Onay, ayrıca The Times Center’da New Yorklu müzikseverler ile buluşacak.

2009-2010 konser sezonuna hiç hız kesmeden devam eden Gülsin Onay, Atlantik’i bir kez daha aşarak bu sefer Amerika Birleşik Devletleri’ne gidiyor. Ünlü piyanist önce Miami Uluslararası Piyano Festivali’nin Ustalar Serisi kapsamında bir resital verecek. Onay, “son derece zarif tekniği ve dikkate değer yorum derinliğiyle” kuvvetli ve tutkulu bir piyanist olarak tanındığı Miami’de 8 Mart akşamı festival dinleyicisi ile buluşacak.

Gülsin Onay buradan geçeceği New York’ta Amerika Türk Kadınlar Birliği yararına bir resital verecek. 10 Mart Çarşamba akşamı şehrin en yeni ve popüler merkezlerinden The Times Center’da gerçekleşecek konser, Türklerin yanı sıra New Yorklu müzikseverlerden de yoğun ilgi görüyor.

Gülsin Onay bu Amerika turnesinde, Beethoven ve Bartok’un yanı sıra 2010 Chopin Yılı nedeniyle yine bestecinin eserlerini seslendirecek.

Chopin yorumları “dram ve zarafetin ideal karışımı” olarak övülen, Polonya Devlet Nişanı sahibi piyanistimiz, bu turne öncesinde ise TRT için Chopin’i anlatmak üzere Varşova’daydı. Kentler ve Gölgeler programı Gülsin Onay’ın rehberliğinde Chopin’in Varşova’sını gezdiği bölümüyle 5 Mart Cuma akşamı saat 22.00’de TRT TÜRK’te.

Programı http://www.trt.com.tr/Canli/canli.aspx?kanal=TRTTURK&slv=0 adresinden de canlı izlemek mümkün.

04 Mar 2010 Tarihinde yay�nlanm�t�r.


Di�er haberler...
Powered by CuteNews