GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

GÜLSİN ONAY VAI ETİKETİYLE AMERİKA'DA

Gülsin Onay’ın Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde verdiği konserlerde canlı kaydedilen DVD, katalogundaki önemli yorumcular ile öne çıkan VAI Müzik etiketiyle ABD’de geçtiğimiz hafta piyasaya sunuldu.

Gülsin Onay, bu DVD'de Grieg'in la minör Piyano Konçertosu ile Saint-Saens'ın 2. Piyano Konçertosu'nu yorumluyor. Bilkent Senfoni Orkestrası'nı ilk eserde Emil Tabakov ve ikinci eserde Avi Ostrowsky yönetiyor.

Devam...

Yaşama Sevinci Tuşlarla Buluşunca

Gülsin Onay'ın beş kıtada süren müzik yolculuğu kitap oldu. Yaşama Sevinci Tuşlarla Buluşunca isimli kitapta, Onay gazeteci Serhan Yedig'in sorularını yanıtladı; başarılarını, hayal kırıklıklarını, yaşadıklarını tüm içtenliğiyle anlattı.

Devam...

SAYGUN ALBÜMÜ YURTDIŞINDA ÖVGÜ TOPLUYOR

CPO etiketiyle şef Howard Griffiths yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde Gülsin Onay’ın yorumundan müzikseverlerin beğenisine sunulan Saygun Piyano Konçertoları, yurtdışında da ilgi ile karşılandı. Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung sayfalarında albüme yer verirken, saygın Avusturyalı eleştirmen Peter Cosse de Klasik Heute için piyano konçertolarını değerlendirdi.

CD hakkındaki değerlendirmeleri "Basın" sayfasında okuyabilirsiniz.

CPO SAYGUN SERİSİ GÜLSİN ONAY İLE TAMAMLANDI

Dünyanın önemli klasik müzik yayıncılarından CPO firmasının Saygun serisi Ekim 2008'de yayınlanan CD ile tamamlandı. Ahmed Adnan Saygun’un 100. Doğum Yılı vesilesiyle hazırlanan serinin bu sonuncu albümünde piyanist Gülsin Onay, şef Howard Griffiths yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde bestecinin 1. ve 2. Piyano Konçertolarını seslendiriyor.

Devam...

ATİNA KONSERİ FRANSIZ BASININDA

Gülsin Onay, şef Vladimir Ashkenazy yönetimindeki Türk-Yunan Gençlik Orkestrası eşliğinde Yunanistan'a gerçekleştirdiği ilk turnesinde dinleyicilerin ve eleştirmenlerin büyük coşkusu ve övgüleriyle karşılandı. Fransız Le Monde ve Libération Gazeteleri sanatçıdan “mükemmel Gülsin Onay” diye söz ederken Athens News, Atinalıların bu harikulade ve incelikli icracının tekrar gelmesini bekleyeceklerini belirtti.

Devam...

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews