GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

KAPANIŞLAR VE AÇILIŞLAR

Odessa Filarmoni’nin sezon kapanış konserini veren Gülsin Onay, ardından yaz festivalleri serisine geçti. Ünlü virtuoz, Londra’da Chopin Festivali’nin açılışıyla başladığı yaz programını Side Kültür ve Sanat Festivali’nin açılış konseriyle tamamladı. Onay, İtalya ve Karadağ’da katıldığı festivallerin yanı sıra Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin de hem açılış hem kapanış konserlerini gerçekleştirdi.

Devam...

CHOPIN FESTİVALİ GÜLSİN ONAY İLE AÇILIYOR

İngiltere Chopin Cemiyeti tarafından düzenlenen Uluslararası Piyano Festivali bu yıl Gülsin Onay’ın resitali ile açılıyor.

Chopin yorumları, müzik eleştirmenleri tarafından “güçlü ve doyurucu olmanın yanı sıra son derece kişisel dokunuşlara sahip ve özgün” olarak tanımlanan piyanist, St. Gabriel Kilisesi’nde 28 Haziran günü vereceği resitalde Chopin’in yanı sıra Haydn, Mozart’ın eserlerini seslendirecek.

Devam...

GÜLSİN ONAY VAI ETİKETİYLE AMERİKA'DA

Gülsin Onay’ın Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde verdiği konserlerde canlı kaydedilen DVD, katalogundaki önemli yorumcular ile öne çıkan VAI Müzik etiketiyle ABD’de geçtiğimiz hafta piyasaya sunuldu.

Gülsin Onay, bu DVD'de Grieg'in la minör Piyano Konçertosu ile Saint-Saens'ın 2. Piyano Konçertosu'nu yorumluyor. Bilkent Senfoni Orkestrası'nı ilk eserde Emil Tabakov ve ikinci eserde Avi Ostrowsky yönetiyor.

Devam...

Yaşama Sevinci Tuşlarla Buluşunca

Gülsin Onay'ın beş kıtada süren müzik yolculuğu kitap oldu. Yaşama Sevinci Tuşlarla Buluşunca isimli kitapta, Onay gazeteci Serhan Yedig'in sorularını yanıtladı; başarılarını, hayal kırıklıklarını, yaşadıklarını tüm içtenliğiyle anlattı.

Devam...

SAYGUN ALBÜMÜ YURTDIŞINDA ÖVGÜ TOPLUYOR

CPO etiketiyle şef Howard Griffiths yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde Gülsin Onay’ın yorumundan müzikseverlerin beğenisine sunulan Saygun Piyano Konçertoları, yurtdışında da ilgi ile karşılandı. Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung sayfalarında albüme yer verirken, saygın Avusturyalı eleştirmen Peter Cosse de Klasik Heute için piyano konçertolarını değerlendirdi.

CD hakkındaki değerlendirmeleri "Basın" sayfasında okuyabilirsiniz.

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews