GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

SAYGUN ALBÜMÜ YURTDIŞINDA ÖVGÜ TOPLUYOR

CPO etiketiyle şef Howard Griffiths yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde Gülsin Onay’ın yorumundan müzikseverlerin beğenisine sunulan Saygun Piyano Konçertoları, yurtdışında da ilgi ile karşılandı. Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung sayfalarında albüme yer verirken, saygın Avusturyalı eleştirmen Peter Cosse de Klasik Heute için piyano konçertolarını değerlendirdi.

CD hakkındaki değerlendirmeleri "Basın" sayfasında okuyabilirsiniz.

CPO SAYGUN SERİSİ GÜLSİN ONAY İLE TAMAMLANDI

Dünyanın önemli klasik müzik yayıncılarından CPO firmasının Saygun serisi Ekim 2008'de yayınlanan CD ile tamamlandı. Ahmed Adnan Saygun’un 100. Doğum Yılı vesilesiyle hazırlanan serinin bu sonuncu albümünde piyanist Gülsin Onay, şef Howard Griffiths yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde bestecinin 1. ve 2. Piyano Konçertolarını seslendiriyor.

Devam...

ATİNA KONSERİ FRANSIZ BASININDA

Gülsin Onay, şef Vladimir Ashkenazy yönetimindeki Türk-Yunan Gençlik Orkestrası eşliğinde Yunanistan'a gerçekleştirdiği ilk turnesinde dinleyicilerin ve eleştirmenlerin büyük coşkusu ve övgüleriyle karşılandı. Fransız Le Monde ve Libération Gazeteleri sanatçıdan “mükemmel Gülsin Onay” diye söz ederken Athens News, Atinalıların bu harikulade ve incelikli icracının tekrar gelmesini bekleyeceklerini belirtti.

Devam...

EGE'NİN İKİ YAKASINDA GÜLSİN ONAY

Yıl boyunca Asya'dan Amerika'ya konserleriyle dünyayı dolaşan Gülsin Onay, yaz aylarında da Ege'nin iki yakasındaki festivallerin konuğu oluyor. Sezon içinde salonları dolduran müzikseverler, Temmuz ve Ağustos'ta ise birbirinden ilginç antik mekânlarda ünlü virtuozu dinleme fırsatı bulacaklar.

Devam...

40 GÜNDE DEVRİ ÂLEM

Gülsin Onay, çeşitli festivaller ve resitaller için 7 Mayıs ila 14 Haziran tarihlerinde ABD, Almanya ve Avusturya’da. Sanatçı, bahar ve yaz aylarında yoğun bir festival ve turne programı çerçevesinde yurtiçi ve dışında pek çok konser verecek.

Devam...

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews