GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

GÜLSİN ONAY'DAN YENİ YIL MESAJI

Değerli Dostlarım,

2009'u geride bırakırken, her gününü mucizeler ve ilhamla dolduran müziğe bir kez daha şükran duyuyorum.

Devam...

GÜLSİN ONAY, UNA GRAN PIANISTA

Buenos Aires’teki ilk konseriyle manşetlere adını “büyük piyanist” olarak yazdıran Gülsin Onay, Arjantin ve Uruguay’da müzik camiasının hayranlığını kazandı.

Gülsin Onay’ın Ulusal Güzel Sanatlar Üniversitesi Roberto Garcia Morillo Salonu’nda verdiği konsere Buenos Aires’in önde gelen müzisyenleriyle birlikte ülkenin önemli müzik eleştirmenlerinden Carlos Ernesto Ure de katıldı. Ure, La Prensa gazetesinde “Gülsin Onay, una gran pianista” başlığıyla yazdığı kritikte “Büyük piyanist Gülsin Onay Buenos Aires’te, hem teknik hem yorum açısından hayranlık uyandıran özelliklerle bezeli bir resital sundu.” diyerek ünlü virtuozumuzu övgülere boğdu.

Devam...

3 KITADA KONSER SEZONUNA BAŞLADI

Gülsin Onay, doludizgin girdiği 2009–2010 sezonunda Eylül ve Ekim boyunca üç kıtada peş peşe konserler veriyor. Ünlü virtuoz Eylül ortasında İngiltere’de 5 günde 5 resitalinden sonra şimdi de Üsküp, Arjantin, Uruguay, Madrid ve Oslo’ya turneye çıktı.

Devam...

KAPANIŞLAR VE AÇILIŞLAR

Odessa Filarmoni’nin sezon kapanış konserini veren Gülsin Onay, ardından yaz festivalleri serisine geçti. Ünlü virtuoz, Londra’da Chopin Festivali’nin açılışıyla başladığı yaz programını Side Kültür ve Sanat Festivali’nin açılış konseriyle tamamladı. Onay, İtalya ve Karadağ’da katıldığı festivallerin yanı sıra Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin de hem açılış hem kapanış konserlerini gerçekleştirdi.

Devam...

CHOPIN FESTİVALİ GÜLSİN ONAY İLE AÇILIYOR

İngiltere Chopin Cemiyeti tarafından düzenlenen Uluslararası Piyano Festivali bu yıl Gülsin Onay’ın resitali ile açılıyor.

Chopin yorumları, müzik eleştirmenleri tarafından “güçlü ve doyurucu olmanın yanı sıra son derece kişisel dokunuşlara sahip ve özgün” olarak tanımlanan piyanist, St. Gabriel Kilisesi’nde 28 Haziran günü vereceği resitalde Chopin’in yanı sıra Haydn, Mozart’ın eserlerini seslendirecek.

Devam...

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews