GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

ONAY ATLANTİK'İN ÖTE YAKASINDA

Uluslararası üne sahip piyanistimiz Gülsin Onay’ın dünya turu Amerika ile devam ediyor. TRT için Chopin konulu programa katıldığı Varşova’dan Miami Piyano Festivali’nde bir konser vermek üzere A.B.D.’ye giden Onay, ayrıca The Times Center’da New Yorklu müzikseverler ile buluşacak.

Devam...

İyi ki Doğdun Frédéric!

Ünlü Chopin yorumcusu Gülsin Onay’ın “İyi ki Doğdun Frédéric!” konser serisi bu Cumartesi (20 Şubat) İzmir’den start alıyor.

Chopin yorumları uluslararası alanda övgüler alan ve Polonya Devlet Nişanı sahibi piyanistimiz Gülsin Onay, 2010 Chopin’in 200. Doğum Yılı sebebiyle yurtdışında vereceği konserlerin yanı sıra ülkemizde de “İyi ki Doğdun Frédéric!” başlıklı bir dizi resitale hazırlanıyor. İzmir’den başlayacak konserler, Bodrum, Ankara, Eskişehir, İstanbul, Nahçıvan, Bakü ve Bolu'da devam edecek.

http://www.gulsinonay.com/chopin

Devam...

GÜLSİN ONAY'DAN YENİ YIL MESAJI

Değerli Dostlarım,

2009'u geride bırakırken, her gününü mucizeler ve ilhamla dolduran müziğe bir kez daha şükran duyuyorum.

Devam...

GÜLSİN ONAY, UNA GRAN PIANISTA

Buenos Aires’teki ilk konseriyle manşetlere adını “büyük piyanist” olarak yazdıran Gülsin Onay, Arjantin ve Uruguay’da müzik camiasının hayranlığını kazandı.

Gülsin Onay’ın Ulusal Güzel Sanatlar Üniversitesi Roberto Garcia Morillo Salonu’nda verdiği konsere Buenos Aires’in önde gelen müzisyenleriyle birlikte ülkenin önemli müzik eleştirmenlerinden Carlos Ernesto Ure de katıldı. Ure, La Prensa gazetesinde “Gülsin Onay, una gran pianista” başlığıyla yazdığı kritikte “Büyük piyanist Gülsin Onay Buenos Aires’te, hem teknik hem yorum açısından hayranlık uyandıran özelliklerle bezeli bir resital sundu.” diyerek ünlü virtuozumuzu övgülere boğdu.

Devam...

3 KITADA KONSER SEZONUNA BAŞLADI

Gülsin Onay, doludizgin girdiği 2009–2010 sezonunda Eylül ve Ekim boyunca üç kıtada peş peşe konserler veriyor. Ünlü virtuoz Eylül ortasında İngiltere’de 5 günde 5 resitalinden sonra şimdi de Üsküp, Arjantin, Uruguay, Madrid ve Oslo’ya turneye çıktı.

Devam...

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews