GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

3 KITADA KONSER SEZONUNA BAŞLADI

Gülsin Onay, doludizgin girdiği 2009–2010 sezonunda Eylül ve Ekim boyunca üç kıtada peş peşe konserler veriyor. Ünlü virtuoz Eylül ortasında İngiltere’de 5 günde 5 resitalinden sonra şimdi de Üsküp, Arjantin, Uruguay, Madrid ve Oslo’ya turneye çıktı.

Devam...

KAPANIŞLAR VE AÇILIŞLAR

Odessa Filarmoni’nin sezon kapanış konserini veren Gülsin Onay, ardından yaz festivalleri serisine geçti. Ünlü virtuoz, Londra’da Chopin Festivali’nin açılışıyla başladığı yaz programını Side Kültür ve Sanat Festivali’nin açılış konseriyle tamamladı. Onay, İtalya ve Karadağ’da katıldığı festivallerin yanı sıra Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin de hem açılış hem kapanış konserlerini gerçekleştirdi.

Devam...

CHOPIN FESTİVALİ GÜLSİN ONAY İLE AÇILIYOR

İngiltere Chopin Cemiyeti tarafından düzenlenen Uluslararası Piyano Festivali bu yıl Gülsin Onay’ın resitali ile açılıyor.

Chopin yorumları, müzik eleştirmenleri tarafından “güçlü ve doyurucu olmanın yanı sıra son derece kişisel dokunuşlara sahip ve özgün” olarak tanımlanan piyanist, St. Gabriel Kilisesi’nde 28 Haziran günü vereceği resitalde Chopin’in yanı sıra Haydn, Mozart’ın eserlerini seslendirecek.

Devam...

GÜLSİN ONAY VAI ETİKETİYLE AMERİKA'DA

Gülsin Onay’ın Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde verdiği konserlerde canlı kaydedilen DVD, katalogundaki önemli yorumcular ile öne çıkan VAI Müzik etiketiyle ABD’de geçtiğimiz hafta piyasaya sunuldu.

Gülsin Onay, bu DVD'de Grieg'in la minör Piyano Konçertosu ile Saint-Saens'ın 2. Piyano Konçertosu'nu yorumluyor. Bilkent Senfoni Orkestrası'nı ilk eserde Emil Tabakov ve ikinci eserde Avi Ostrowsky yönetiyor.

Devam...

Yaşama Sevinci Tuşlarla Buluşunca

Gülsin Onay'ın beş kıtada süren müzik yolculuğu kitap oldu. Yaşama Sevinci Tuşlarla Buluşunca isimli kitapta, Onay gazeteci Serhan Yedig'in sorularını yanıtladı; başarılarını, hayal kırıklıklarını, yaşadıklarını tüm içtenliğiyle anlattı.

Devam...

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews