GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

Medici TV'de Gülsin Onay Masterclass

Gülsin Onay, Villa Sandra Lesa'da Cem Babacan ile Rachmaninoff'un 3.piyano konçertosunu çalışıyor.

Dersin tamamına Medici TV'nin aşağıdaki linkinden erişebilirsiniz.

Gülsin Onay’ın Beklenen Albümü, Rachmaninoff & Grieg Çıktı!

Uluslararası müzik piyasasında 20'den fazla CD ve DVD'si yayınlanan dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay'ın yeni albümü Rachmaninoff & Grieg dinleyiciyle buluşuyor.

Çok yakında müzik mağazalarında ve D&R'larda satışa sunulacak olan albüm Mk2 Yapımcılık etiketiyle yayınlandı. CD'de Gülsin Onay'ın 2003 ve 2008’de Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Emil Tabakov ile seslendirdiği iki konçerto yer alıyor; Sergei Rachmaninoff’un do minör 2.piyano konçertosu ve canlı konser kaydı olan Edvard Grieg’in la minör piyano konçertosu.

Ünlü piyanistin konserlerinde olağanüstü başarıyla seslendirdiği imza eserler arasında yer alan iki konçertonun kaydı, CD olarak ilk kez yayınlanıyor.

Gülsin Onay yeni albümü hakkında, "Bu albümdeki iki konçerto, kendi türünün en popüler örneklerinden olmanın yanı sıra, bestecilerinin kariyerlerinin dönüm noktalarında bestelenmiştir. Her seslendirişte benzersiz dünyaların kapılarını aralayan bu iki şaheserin kaydını, dinleyicilerle buluşturmanın kıvancını yaşıyorum.” diye konuştu.

7 Şehirde, 9 Konserlik Turnede Ayakta Alkışlandı

Devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay, Cambridge'de başlayan ve Almanya'nın 6 kentinde devam eden turnesinin yankıları devam ediyor. Alman basınında da yer bulan konserler, Türk-Alman dostluğunu perçinleyen müzikal ziyafet olarak değerlendirildi.

Gülsin Onay turneyle ilgili duygularını şöyle ifade etti: "20 Ocak’ta Cambridge’de başlayan turnem, 04 Şubat'ta Berlin’de verdiğim konserle sona erdi. Başından sonuna çok keyifli, müziğin harika mekanlarda sıcacık dinleyicilerle buluştuğu bir turne oldu. Bu turnenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve her durakta beni dinmeyen alkışlarla ödüllendiren dinleyicilere çok teşekkür ediyorum.. Şimdi biraz dinlenip, gelecek haftaki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserimize hazırlanacağım.."

8 Konser, 2 Ülke, 7 Şehir

Sevgili Dostlarım,

20 Ocak'ta Cambridge'de başlayıp, 4 Şubat'ta Berlin'de sona erecek olan turnemin detaylarını sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. 

Cambridge, Essen, Köln, Hannover, Mannheim, Aachen ve Berlin'de vereceğim resitallerde buluşabilmek dileğiyle..

20 Ocak 2019 Cambridge West Road Konser Salonu 

23 Ocak 2019 Essen Halk Kütüphanesi

24 Ocak 2019 Köln İtalyan Kültür Merkezi

26 Ocak 2019 Hannover Waldorfschule Konser Salonu

28 Ocak 2019 Mannheim Sarayı

29 Ocak 2019 Aachen Altes Kurhaus

03 Şubat 2019 Berlin TC Büyükelçiliği

04 Şubat 2019 Berlin Piano Salon Christophori

2018'e veda ederken..

Gülsin Onay, Kasım ayı boyunca İzmir, İstanbul, Samsun, Antalya ve Ankara'da solo ve orkestra eşlikli olarak 8 konser verdi. İzmir'de öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bir masterclass çalışması gerçekleştirdi, sosyal sorumluluk projelerine destek verdi. Sanatçının yoğun temposu, Aralık ayında da devam ediyor.

Gülsin Onay, etkileyici virtüözitesi ve yorumuyla ünlü keman sanatçısı Alexander Markov'la, geçtiğimiz yaz 15.Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin açılışında buluşmuş ve iki sanatçının performansı dinleyenleri büyülemişti. Bu kez İstanbullu müzikseverler için, harika eserlerden oluşan bir program seslendirmek üzere, 3 Aralık'ta Süreyya Operası'nda buluşuyor, iki dev isim. Biletleri tükenen konserin programında Beethoven, Mozart, Saygun ve Brahms’ın ustalık gerektiren keman-piyano sonatları yer alıyor. "George Gershwin’in 120. Doğum Yılı Anısına" ithaf ettikleri programda ayrıca Alexander Markov’un babası Albert Markov’un “Rhapsody after George Gershwin” adlı bestesi de var.

Süleymanpaşa'da Piyano Şöleni Festival ve Yarışma

Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri Başlıyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Bisanthe Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Gülsin Onay Piyano Günleri, 6-11 Aralık tarihleri arasında Süleymanpaşalılar ile buluşacak. Etkinlik boyunca dünyanın ve Türkiye’nin saygın sanatçıları her gece Tekirdağlı sanatseverlerin huzuruna çıkacak. Bu yıl ilk kez düzenlenen Bisanthe Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması'nın finali, 7 Aralık Cuma 20.30’da klasik müzikseverlerle buluşacak. Finale kalan beş eserin prömiyeri, yarışma jürisi ve halkın huzurunda yapılarak beste yarışmasının kazananı belirlenecek. Eserleri genç piyanistler Mert Yeşilmenderes, Beste Tanağardıgil ve Eser Öktem seslendirecekler.

Yeni Yılda Almanya Çıkartması

Gülsin Onay 10 Ocak'ta Samsun Devlet Opera ve Balesi ile vereceği konserin ardından Avrupa turnesine çıkıyor. Turnenin durakları şöyle:

20 Ocak Cambridge

23 Ocak Essen

24 Ocak Köln

26 Ocak Hannover

28 Ocak Mannheim

30 Ocak Berlin

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews