GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

Gülsin Onay, Kuzey Amerika turnesinin ardından, İzmir Festivali’ni Chopin Resitaliyle açacak

Yoğun sezonu, Mayıs ayında Kuzey Amerika’da vereceği bir resital turnesiyle sürdüren sanatçı, 25 Mayıs’ta Uluslararası İzmir Festivali’nin Açılış Konseri’ni verecek. Gülsin Onay, ABD ve Kanada'da vereceği dört konseri 19 Mayıs'ın 100.yıldönümüne adadı.

12 Mayıs'ta Minneapolis'te Antonello Hall'de bir konser verecek olan sanatçı, ertesi gün MacPhail Müzik Merkezi'nde genç piyanistlerle masterclass çalışmasında buluşacak. Ardından Kanada'ya geçecek olan sanatçı, 15 Mayıs'ta Toronto'nun akustiğiyle ünlü, CBC radyo konserlerinin kaydedildiği Glenn Gould Studio'da bir konser verecek.

17 Mayıs'ta Vaşington Büyükelçiliğimizin davetiyle, Rezidans'ta vereceği özel konserde Türk ve yabancı müzikseverlerle buluşacak olan sanatçı, 19 Mayıs Pazar günü, "İlk Adımın 100.Yılı Konserleri"nin son durağı olan Şikago'da Roosevelt Üniversitesi, Ganz Hall'de olacak.

Gülsin Onay turneyle ilgili duygularını şöyle ifade etti: "Gerçekten çok gururlu, sevinçli ve heyecanlıyım. 19.Mayıs’ın 100.yılını Amerika’da konserlerimle duyurmak, oradaki çok değerli diplomatlarımız, vatandaşlarımız ve müzikseverlerle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum."

“Gülsin Onay’la Chopin Akşamı” 33.Uluslararası İzmir Festivali,Gülsin Onay'ın vereceği Chopin resitaliyle başlıyor.

Polonya Hükümeti tarafından istisnai Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırılan Gülsin Onay, 25 Mayıs'ta 33.Uluslararası İzmir Festivali'nin Açılış Konserini, tamamen Chopin eserlerinden oluşan çok özel bir programla gerçekleştirecek.

Piyanonun bir tuşu, kemanın bir yayı da sizden olsun!

23 Nisan'ı Gaziantep'te, Şehit Kamil Sanat Merkezi'nde, çocuklar ve yetişkinlere vereceği iki ayrı konserle kutlayacak olan sanatçı, 15 Nisan'da da İstanbul'da çocuklara gönüllü olarak konser veriyor.

Ataşehir Kültür Merkezi'nde Akıllı Baykuş ve Zuhal Müzik’in işbirliğiyle, sadece çocuklar için vereceği konserden elde edilecek gelirle, imkanı kısıtlı okullara müzik odaları yapılacak.

Destek olmak için www.akillibaykus.com (https://www.akillibaykus.com/)

Nisan 2019..

Sevgili dostlarım,

Baharın gelişini 3 Nisan'da Bilkent'te Prof.İhsan Doğramacı anısına verdiğimiz konserde kutladık. Ardından iki gün çok yetenekli gençlerle çalıştım Bilkent'te.

Nisan ayı süresince, İzmir, Ankara, İstanbul ve Gaziantep'te konserlerim olacak.

8 Nisan'da İzmir'de Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Kültür Merkezi'nde Schumann, Mendelssohn, Saygun ve Chopin'in eserlerinden oluşan bir resital vereceğim. Ardından Ankara'da Erimtan Müzesi'nde bu kez Mozart, Bach-Busoni, Beethoven, Saygun ve Chopin'in eserlerini seslendireceğim. 3 Nisan'da Bilkent Senfoni Orkestrası'yla Rachmaninoff 2'yi seslendirdiğimiz sevgili Gürer Aykal ile 17 Nisan'da İstanbul'da bir kez daha buluşuyoruz. Bu kez Yıldızlar Topluluğu ile Grieg'in piyano konçertosunu yorumlayacağız.

23 Nisan'da yine özel bir konser planladık. Gaziantep Şehitkamil Belediyesi'nin davetiyle, bayram sevincini Şehitkamil Sanat Merkezi'ne gelen Gazianteplilerle paylaşacağız.

Gülsin Onay Kuzey Amerika Konserleri  (12-19 Mayıs 2019)

"19 Mayıs İlk Adımın 100. Yılı"

12 Mayıs'ta Minneapolis'te başlayacak olan turnemin diğer durakları Toronto, Washington ve Şikago olacak..

Medici TV'de Gülsin Onay Masterclass

Gülsin Onay, Villa Sandra Lesa'da Cem Babacan ile Rachmaninoff'un 3.piyano konçertosunu çalışıyor.

Dersin tamamına Medici TV'nin aşağıdaki linkinden erişebilirsiniz.

Gülsin Onay’ın Beklenen Albümü, Rachmaninoff & Grieg Çıktı!

Uluslararası müzik piyasasında 20'den fazla CD ve DVD'si yayınlanan dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay'ın yeni albümü Rachmaninoff & Grieg dinleyiciyle buluşuyor.

Çok yakında müzik mağazalarında ve D&R'larda satışa sunulacak olan albüm Mk2 Yapımcılık etiketiyle yayınlandı. CD'de Gülsin Onay'ın 2003 ve 2008’de Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Emil Tabakov ile seslendirdiği iki konçerto yer alıyor; Sergei Rachmaninoff’un do minör 2.piyano konçertosu ve canlı konser kaydı olan Edvard Grieg’in la minör piyano konçertosu.

Ünlü piyanistin konserlerinde olağanüstü başarıyla seslendirdiği imza eserler arasında yer alan iki konçertonun kaydı, CD olarak ilk kez yayınlanıyor.

Gülsin Onay yeni albümü hakkında, "Bu albümdeki iki konçerto, kendi türünün en popüler örneklerinden olmanın yanı sıra, bestecilerinin kariyerlerinin dönüm noktalarında bestelenmiştir. Her seslendirişte benzersiz dünyaların kapılarını aralayan bu iki şaheserin kaydını, dinleyicilerle buluşturmanın kıvancını yaşıyorum.” diye konuştu.

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews