GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

Gülsin Onay’ın Beklenen Albümü, Rachmaninoff & Grieg Çıktı!

Uluslararası müzik piyasasında 20'den fazla CD ve DVD'si yayınlanan dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay'ın yeni albümü Rachmaninoff & Grieg dinleyiciyle buluşuyor.

Çok yakında müzik mağazalarında ve D&R'larda satışa sunulacak olan albüm Mk2 Yapımcılık etiketiyle yayınlandı. CD'de Gülsin Onay'ın 2003 ve 2008’de Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Emil Tabakov ile seslendirdiği iki konçerto yer alıyor; Sergei Rachmaninoff’un do minör 2.piyano konçertosu ve canlı konser kaydı olan Edvard Grieg’in la minör piyano konçertosu.

Ünlü piyanistin konserlerinde olağanüstü başarıyla seslendirdiği imza eserler arasında yer alan iki konçertonun kaydı, CD olarak ilk kez yayınlanıyor.

Gülsin Onay yeni albümü hakkında, "Bu albümdeki iki konçerto, kendi türünün en popüler örneklerinden olmanın yanı sıra, bestecilerinin kariyerlerinin dönüm noktalarında bestelenmiştir. Her seslendirişte benzersiz dünyaların kapılarını aralayan bu iki şaheserin kaydını, dinleyicilerle buluşturmanın kıvancını yaşıyorum.” diye konuştu.

7 Şehirde, 9 Konserlik Turnede Ayakta Alkışlandı

Devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay, Cambridge'de başlayan ve Almanya'nın 6 kentinde devam eden turnesinin yankıları devam ediyor. Alman basınında da yer bulan konserler, Türk-Alman dostluğunu perçinleyen müzikal ziyafet olarak değerlendirildi.

Gülsin Onay turneyle ilgili duygularını şöyle ifade etti: "20 Ocak’ta Cambridge’de başlayan turnem, 04 Şubat'ta Berlin’de verdiğim konserle sona erdi. Başından sonuna çok keyifli, müziğin harika mekanlarda sıcacık dinleyicilerle buluştuğu bir turne oldu. Bu turnenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve her durakta beni dinmeyen alkışlarla ödüllendiren dinleyicilere çok teşekkür ediyorum.. Şimdi biraz dinlenip, gelecek haftaki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserimize hazırlanacağım.."

8 Konser, 2 Ülke, 7 Şehir

Sevgili Dostlarım,

20 Ocak'ta Cambridge'de başlayıp, 4 Şubat'ta Berlin'de sona erecek olan turnemin detaylarını sizlerle paylaşmaktan çok mutluyum. 

Cambridge, Essen, Köln, Hannover, Mannheim, Aachen ve Berlin'de vereceğim resitallerde buluşabilmek dileğiyle..

20 Ocak 2019 Cambridge West Road Konser Salonu 

23 Ocak 2019 Essen Halk Kütüphanesi

24 Ocak 2019 Köln İtalyan Kültür Merkezi

26 Ocak 2019 Hannover Waldorfschule Konser Salonu

28 Ocak 2019 Mannheim Sarayı

29 Ocak 2019 Aachen Altes Kurhaus

03 Şubat 2019 Berlin TC Büyükelçiliği

04 Şubat 2019 Berlin Piano Salon Christophori

2018'e veda ederken..

Gülsin Onay, Kasım ayı boyunca İzmir, İstanbul, Samsun, Antalya ve Ankara'da solo ve orkestra eşlikli olarak 8 konser verdi. İzmir'de öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bir masterclass çalışması gerçekleştirdi, sosyal sorumluluk projelerine destek verdi. Sanatçının yoğun temposu, Aralık ayında da devam ediyor.

Gülsin Onay, etkileyici virtüözitesi ve yorumuyla ünlü keman sanatçısı Alexander Markov'la, geçtiğimiz yaz 15.Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin açılışında buluşmuş ve iki sanatçının performansı dinleyenleri büyülemişti. Bu kez İstanbullu müzikseverler için, harika eserlerden oluşan bir program seslendirmek üzere, 3 Aralık'ta Süreyya Operası'nda buluşuyor, iki dev isim. Biletleri tükenen konserin programında Beethoven, Mozart, Saygun ve Brahms’ın ustalık gerektiren keman-piyano sonatları yer alıyor. "George Gershwin’in 120. Doğum Yılı Anısına" ithaf ettikleri programda ayrıca Alexander Markov’un babası Albert Markov’un “Rhapsody after George Gershwin” adlı bestesi de var.

Süleymanpaşa'da Piyano Şöleni Festival ve Yarışma

Bisanthe 4. Gülsin Onay Piyano Günleri Başlıyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Bisanthe Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Gülsin Onay Piyano Günleri, 6-11 Aralık tarihleri arasında Süleymanpaşalılar ile buluşacak. Etkinlik boyunca dünyanın ve Türkiye’nin saygın sanatçıları her gece Tekirdağlı sanatseverlerin huzuruna çıkacak. Bu yıl ilk kez düzenlenen Bisanthe Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması'nın finali, 7 Aralık Cuma 20.30’da klasik müzikseverlerle buluşacak. Finale kalan beş eserin prömiyeri, yarışma jürisi ve halkın huzurunda yapılarak beste yarışmasının kazananı belirlenecek. Eserleri genç piyanistler Mert Yeşilmenderes, Beste Tanağardıgil ve Eser Öktem seslendirecekler.

Yeni Yılda Almanya Çıkartması

Gülsin Onay 10 Ocak'ta Samsun Devlet Opera ve Balesi ile vereceği konserin ardından Avrupa turnesine çıkıyor. Turnenin durakları şöyle:

20 Ocak Cambridge

23 Ocak Essen

24 Ocak Köln

26 Ocak Hannover

28 Ocak Mannheim

30 Ocak Berlin

KONSER SEZONU BÜTÜN HIZIYLA BAŞLADI

2018-19 konser sezonuna Ekim ayındaki açılış konserleriyle enerjik bir başlangıç yapan Gülsin Onay, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın 12 Ekim tarihli konserine damgasını vurdu. 2007 yılında Polonya Hükümeti tarafından üstün Chopin yorumları nedeniyle devlet nişanıyla ödüllendirilen sanatçı, Polonya Büyükelçiliği ile işbirliği içinde düzenlenen "Polonya Haftası" konserinde Chopin'in ikinci piyano konçertosunu seslendirmek üzere davet edilmişti. Genç Polonyalı şef Ewa Strusinska ile Aya İrini'nin sihirli atmosferinde dinleyicileri eşsiz bir yolculuğa çıkartan sanatçı, dinmeyen alkışlara yine Chopin'in eserleriyle teşekkür etti.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın 2 Kasım tarihinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki "Cumhuriyet Bayramı" konserinde Saygun'un birinci piyano konçertosunu seslendiren sanatçı, büyük coşku içinde geçen konserle ilgili duygularını şöyle ifade etti: "Sanırım en coşkulu, en güzel konserimdi.. Cumhuriyet Bayramı ancak bu kadar güzel kutlanabilirdi, teşekkürler İzmir, teşekkürler İZDSO, Teşekkürler Emin Güven Yaşlıçam, 120 kişilik gençlik korosu ile Işılay Saygın Güzelsanatlar Lisesi Çoksesli Korosu ve Smyrnacapella Çoksesli Korosu.. Muhteşem bir konserdi.. Atatürk’ün sesinden Nutuk, marşlar hepimizi coşkunun doruk noktasına taşıdı.. Adnan Saygun’un ruhu şad olsun.. Yaşasın Cumhuriyet!"

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Bisante Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması'nda finale kalan eserler belli oldu.

Emre Şen, Serdar Yalçın, Gülsin Onay, Turgay Erdener , Ayşegül Sarıca ve Hasan Uçarsu'dan oluşan jüri, yarışmaya katılan 16 eser arasından 5 tanesini finale bıraktı. Bu eserler 7 Aralık'ta Gülsin Onay Piyano Günleri çerçevesindeki final konserinde seslendirilecek ve ödüller sahiplerini bulacak.

Gülsin Onay 5 Kasım'da İTÜ Vakfı Sosyal Komitesi Burs Kampanyası'na destek vermek üzere, Maçka Kampüsü'nde Mustafa Kemal Anfisi'nde J.S.Bach, F. Mendelssohn, R.Schumann ve F. Chopin'in eserlerinden oluşan bir resital verecek. 20.00'de başlayacak olan konserin biletleri girişte temin edilebilir.

BIFO ile ERKİN

Gülsin Onay 8 Kasım'da, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın "Cumhuriyet Bestecileri" konserinde Ulvi Cemal Erkin'in piyano konçertosundan iki bölüm seslendirecek. Gürer Aykal'ın yöneteceği konserde ayrıca Saygun, Alnar, Rey ve Akses'in eserleri yer alacak. 

10 KASIM'DA SAMSUN'DA ATATÜRK'Ü ANMA KONSERİ

Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenen özel konserde, Mozart'ın re minör piyano konçertosunu şef Artun Hoinic ile seslendirecek Gülsin Onay.

IKSEV MASTERCLASS'INA SON BAŞVURU 16 KASIM'DA

16 Kasım'da Hakan Şensoy yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile Grieg'in piyano konçertosunu seslendirecek olan sanatçı, 19-22 Kasım tarihlerinde, İzmir IKSEV'de bir masterclass açacak. Masterclass'a katılmak için başvurular 16 Kasım'da sona eriyor.  

GÜLSİN ONAY, KADINA VE ÇOCUĞA ŞİDDETLE MÜCADELEYE DESTEK VERİYOR 23 Kasım'da Ankara'da Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan özel etkinliğe davet edilen sanatçı, Kadına ve Çocuğa Şiddetle Mücadeleye bir dinletiyle destek verecek.

BÜYÜK BESTECİLER BÜYÜK UMUTLAR

İstanbul'da Sarıyer, Maslak, Levent ve Boğaz civarında yaşayanlar için özel olarak tasarlanan yeni konser dizisinin açılışını, 24 Kasım'da Gülsin Onay yapacak. Açı Okulları Sarıyer Kampüsü'nde, Müzikli Cumartesiler'in ilk konserinin geliri, Barış için Müzik ve Nesin Vakfı'na bağışlanacak. Konser 12.30'da başlayacak. Resital programında Chopin, Beethoven, Saygun, Elgar ve Mozart'ın eserleri yer alıyor. Biletler, Biletix’te

İSTANBUL FİLARMONİ DERNEĞİ GALA KONSERİ

Genç Müzisyenleri Desteleme Fonu Yararına, Seher Tanrıyar’ın Anısına düzenlenen konserde Gülsin Onay'ın yanı sıra Cihat Aşkın (Keman), Bülent Evcil (Flüt), Çağ Erçağ (Viyolonsel), Esra Abacıoğlu Akcan (Soprano), Metin Ülkü (Piyano), Aydın Karlıbel (Piyano), Eren Aydoğan (Piyano) ve Duru Aydın (Piyano) da sahnede olacak. Konserden elde edilecek gelir, İstanbul Filarmoni Derneği’nin bu yıl oluşturduğu “Genç Müzisyenleri Destekleme Fonu”na aktarılacak. Biletler, Biletix’te

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews