GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

GÜLSİN ONAY İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİNDE İZ BIRAKACAK

Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ı dopdolu bir konser mevsimi bekliyor. Haziran ayında Londra’da klasik müzikseverlerle buluşacak olan sanatçımız, yurda döndükten sonra İstanbul Müzik Festivalinin sahnesinde genç Macar trompetçi Gabor Boldoczki ve Franz Liszt Oda Orkestrasıyla birlikte yer alacak. Macar müziğinin geleneksel izlerini taşıyan eserlerin de seslendirileceği bu konser, bu yılki İstanbul Müzik Festivalinde parlak bir iz bırakacak.

Devam...

2014 İSTANBUL MÜZIK FESTİVALİN ONUR ÖDÜLÜ GÜLSİN ONAY'A SUNULACAK

42. İstanbul Müzik Festivali'nin "Onur Ödülü", dünyanın önemli orkestraları ve seçkin şefleriyle sürdürdüğü müzik kariyeri ve aynı zamanda Ahmed Adnan Saygun'un eserlerinin dünyaya tanıtılmasına ve sevilmesine öncülük eden Gülsin Onay'a takdim edilecek.

Gülsin Onay'ın harika çocuk olarak başladığı müzik yaşamı Arjantin'den Japonya'ya 5 kıta ve 68 ülkeyi kapsayan, İngiliz Kraliyet Filarmonisi'nden Staatskapelle Dresden, St. Petersburg Filarmoni Orkestrası'na günümüzün pekçok seçkin orkestraları ile yaptığı çalışmalara uzanıyor. Gülsin Onay, Vladimir Ashkenazy ve Esa-Pekka Salonen gibi birçok şef yönetiminde çalmış, özellikle Rachmaninov ve istisnai Chopin yorumlarıyla müzik otoritelerinden büyük övgüler alan bir sanatçı. Gülsin Onay, sanat danışmanlığını üstlendiği Gümüşlük Klasik Müzik Festivali ve Eklisia Yaz Müzik Okulu'yla ülkemizde kültür sanata ve genç sanatçıların eğitimine katkıda bulunuyor. Ayrıca, UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olarak çeşitli sivil toplum örgütleri yararına çalışmalar yapıyor. Gülsin Onay'a ödülü festivalin 1 Haziran Pazar akşamı yapılacak açılış töreninde takdim edilecek.

http://muzik.iksv.org/tr/arsiv/haberarsivi/p/1/859

TARİHİ TAŞ OCAĞINDA GÜLSİN ONAY İLE ODA MÜZİĞİ

Temmuz ayında Knidos Sanat Festivali'nin ardından Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin açılışını yaptı.

Devam...

2012'ye BAKIŞ

2012'de 8 piyano konçertosu
10 şef ile 10 orkestra, 2 oda müziği konseri, sayısız resital

2012'de 7 ülke
5 festival
2012'de 3 yardım konseri<BR>ustalık sınıfları, konuşmalar, jüri üyelikleri...
ve 2013'ün getireceklerinden
İşSanat'ta Deutsche Kammerphilharmonie Bremen ile Mozart 20
Almanya • İngiltere • Litvanya • Türkiye...
festivaller • resitaller • konserler...

Devam...

7 HAFTA 5 ÜLKE 12 KONSER

Gülsin Onay konser sezonuna bu hafta tüm hızıyla başlayarak önümüzdeki 7 haftada beş farklı ülkede 12 konser verecek.

Devam...

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews