GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

GÜLSİN ONAY, 2015'İ YOĞUN BİR KONSER PROGRAMIYLA KAPATIYOR...

9 Aralık’ta Malta’nın başkenti Valetta’nın tarihi konser salonu Teatru Manoel’de bir resital verecek olan sanatçı, 12 Aralık’ta Tekirdağ’da bu yıl ilk kez düzenlenen Gülsin Onay Piyano Günleri’nin kapanış konserinde keman sanatçısı oğlu Erkin Onay ile birlikte çalacak. İkili 14 Aralık’ta da Eskişehirli müzikseverlerle buluşacak. Gülsin Onay’ın Aralık’ta İstanbul’da vereceği ilk konser UNICEF yararına SOHO’da gerçekleşecek.

2014’te kaybettiğimiz değerli piyanist Devlet Sanatçısı Verda Erman anısına, 19 Aralık’ta Paris’teki Adyar Tiyatrosu’nda Güray Başol, Stephane Blet, Ayla Erduran, Anton Martinov, Jean-Claude Pennetier, Georges Pludermacher, Bruno Rigutto ve Hüseyin Sermet ile aynı sahneyi paylaşacak. Hemen ardından UNESCO’nun 70.kuruluş yıldönümü şerefine Paris’te bir konser verecek olan Gülsin Onay, 23 Aralık’ta İstanbul’da Akbank Sanat’ta öğrencisi Mert Yeşilmenderes ile birlikte çalacak.

Pera Palas Jumeirah Otel’de IDSO sabah konserlerinin nostaljik anısını yaşatmayı hedefleyen ve İstanbullu müzikseverlerin büyük ilgi gösterdiği Cumartesi konserleri çerçevesinde 26 Aralık’ta bir sabah resitali çalacak olan piyanist, 2015’in son konserini 28 Aralık'ta Ege Üniversitesi'nde verecek.

KASIM'DA İSTANBUL, İZMİR VE ANTALYA 'DA GÜLSİN ONAY RÜZGARI ESECEK

Gülsin Onay Atatürk’ü Anma Haftasında, 13 Kasım Cuma akşamı, dünyaca ünlü İngiliz Orkestra şefi James Judd yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, Schuman'ın Op.54 la minör piyano konçertosunu seslendirecek. 

Eseri daha önce, Vladimir Askenazy ve İzlanda Senfoni Orkestrası, Wislocki ve Varşova Filarmoni Orkestrası, De la Fuente ve México Filarmoni Orkestrası, Sinfonia Varsovia gibi şefler ve orkestralar eşliğinde seslendiren piyanist, yapıtın kendisi için ifade ettiklerini şu sözlerle anlatıyor: "Lirik güzelliği ve ağır basan derin anlatım tarzıyla, çok severek yorumladığım muhteşem bir eser."

Sanatçı, aynı eseri, 16.Uluslararası Antalya Piyano Festivali çerçevesinde, 27 Kasım'da, bu kez Marek Pijarowski yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Antalyalı müzikseverler için çalacak.

Festival kapsamında ustalık sınıfları da açacak olan Gülsin Onay, 26 Kasım’da ATSO Güzel Sanatlar Lisesi’ndeki söyleşi ve dinletinin ardından ilk ustalık sınıfı çalışmasını gerçekleştirecek. Konseri izleyen 28 ve 29 Kasım günleri de Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda genç piyanistlerle deneyimlerini paylaşmaya devam edecek. 

Gülsin Onay, bu sezon keman sanatçısı oğlu Erkin Onay ile pek çok konser veriyor. Ekim ayında Lüksemburg'daki konserden sonra, 24 Kasım'da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde, ilk kez İzmir dinleyicisi için birlikte çalacaklar.

2013’den beri saygın Alink-Algerich Vakfının üyelerinden biri olan İstanbul Orchestra’Sion - Uluslararası Piyano Yarışması'na jüri üyesi olarak davet edilen Gülsin Onay, 16-22 Kasım tarihleri arasında yarışma için İstanbul'da olacak.

 

 

YENİ BİR SEZONA BAŞLARKEN..

Gülsin Onay, “Benyamin Sönmez Anısına” düzenlenen 4.Fethiye Klasik Müzik Festivali’nin 16 Eylül’deki açılış konserinde Schumann, Mendelssohn, Beethoven, Saygun ve Chopin’in eserlerini seslendirecek.

26 Eylül’de Cambridge’de düzenleyeceği yardım konserinin hemen ardından İstanbul’da, Newcastle Üniversitesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği AMT’15 Uluslararası Konferansı kapsamında çalacak.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin Sanat Danışmanlığını olarak, 27 Eylül’de Paris’te düzenlenen Uluslararası Festivaller Birliği EFFE’nin toplantısına davet edilen Gülsin Onay’ın, Ekim 2015’teki konserleri İzmir, Ankara, Lüksemburg ve İstanbul’da devam edecek.

YAZ ETKINLIKLERI SONA ERERKEN...

Sevgili müziksever dostlarım,

Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Barışa ve hoşgörüye ulaşmanın en etkili yolu olarak gördüğüm müziğe, her zamankinden fazla ihtiyacımız var.

Bu yıl 12. kez düzenlediğimiz ve benim de sanat danışmanı olduğum Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali çerçevesinde, 4 Ağustos’ta “Yıldızlara Serenad” başlıklı bir resital vereceğim. Ege’de bulunan tüm sanatseverleri Gümüşlük Antik Taş Ocağı’nın büyülü atmosferinde, yıldızlara göndereceğim barış ve sevgi mesajına ortak olmaya davet ediyorum. Beethoven’ın Ayışığı Sonatı’ndan Debussy’nin Balad’ına uzanan eserlerin eşlik edeceği eşsiz bir müzik akşamında yine birlikte olalım.

Yaz döneminin son etkinliği 16 Eylül’de gerçekleşecek. “Benyamin Sönmez Anısına” düzenlenen 4. Fethiye Klasik Müzik Festivali’nin açılış konserinde Beethoven, Debussy ve Chopin'in eserlerinden oluşan bir resital çalacağım. “Benyamin Sönmez’in 28 yıllık kısacık yaşamında çok şeyler başardığını maalesef onu kaybettikten sonra daha çok anladık. Şimdi bize düşen görevin; onun hayallerini gerçekleştirerek, ülkemizde onun gibi genç ve başarılı müzisyenlerin yetişmesine katkı sağlamak olduğunu düşünüyoruz. Bu sorumlulukla bu festivali hazırladık” diyerek yola çıkan festival ekibine bu ideal yolunda destek verebilirsem ne mutlu bana!

2015-2016 konser sezonunu, 7 Ekim’deki Antalya Piyano Festivali, Lüksemburg ve İstanbul’daki resitallerle açacağım. Konserlerde buluşmak üzere, sevgi ve saygılarımla..

03.08.2015 Gümüşlük, Bodrum

GÜLSİN ONAY İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİNDE İZ BIRAKACAK

Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ı dopdolu bir konser mevsimi bekliyor. Haziran ayında Londra’da klasik müzikseverlerle buluşacak olan sanatçımız, yurda döndükten sonra İstanbul Müzik Festivalinin sahnesinde genç Macar trompetçi Gabor Boldoczki ve Franz Liszt Oda Orkestrasıyla birlikte yer alacak. Macar müziğinin geleneksel izlerini taşıyan eserlerin de seslendirileceği bu konser, bu yılki İstanbul Müzik Festivalinde parlak bir iz bırakacak.

Devam...

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews