GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

11 Eylül 2016

Tüm dostlarıma mutlu ve huzurlu bir Bayram dilerim..

Ne mutlu büyüklerinin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpebilenlere..

Ailesiz, yersiz yurtsuz, işsiz, acılı ve buruk canlarımızın bayramda yanlarında olalım, üzüntülerine ortak olalım..

Gülsin Onay

Ne mutlu bana ki, bu özel günde İzmir'de özel bir konser veriyorum

Güzelbahçe Belediyesi’nin nazik davetiyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı İzmirlilerle kutlayacağım için çok heyecanlıyım.

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni öyle sağlam temeller, öyle evrensel değerler üzerine inşa etmiş ki.. Bu topraklarda yaşayan insanlar o kadar güçlü bir maneviyata sahip ki.. Bu sayede, son günlerde yaşadıklarımız bizi böleceğine birleştiriyor.

Elbette çok zor günler yaşıyoruz. Her gün yurdun bir köşesinden gelen şehit haberleri yüreğimi dağlıyor. Ölenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Atatürk’ün yolundan ayrılmadığımız, onun bu Cumhuriyeti kurduğu temele sahip çıktığımız sürece, yolumuzun açık olduğuna, yürekten inanıyorum. El birliği ile bu zor günleri atlatacağız.

Sanatçı olarak görevim, yaptığım işe en iyi şekilde devam etmek. Müziğimle, pozitif duruşumla insanlara moral, enerji ve motivasyon kaynağı olmak.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, her gün minnet ve özlemle andığımız Atatürk’ü, farklı bir idrakle anacağız. Konserde buluşmak üzere. Gülsin Onay

Kış sezonunu Cambridge'de verdiği konserle kapatan Gülsin Onay, 2000.konserini Gümüşlük'te verecek.

13 yıldır sanat danışmanlığını yaptığı Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin açılışına sayılı günler kaldı.

Sanat Yönetmenliğini Eren Levendoğlu'nun yürüttüğü 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin açılış konseri, Gülsin Onay'ın 2000. konseri olma özelliği ile öne çıkıyor.

İlk konserini 6 yaşındayken TRT İstanbul Radyosu'nda veren sanatçının 8 Temmuz'daki konseri, festivalin "Taşta Klasik" konserlerinin de ilki olacak.

13. Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Açılış konseri çarpıcı bir buluşmaya sahne olacak.

Gülsin Onay 2000.konserinde, kendisine ikinci piyano konçertosunu adayan hocası Saygun'un ismini taşıyan başarılı yaylı çalgılar dörtlüsü ile, bir başka hocası Mithat Fenmen'i 100. doğum yıldönümünde anacak. Onunla çalıştığı Chopin piyano konçertosu uyarlamasının da yer aldığı bu program, çok özel enerjilerin buluşması açısından Onay için büyük önem taşıyor.

Sanatının zirvesindeki virtüöz, dünyanın dört bir yanından aldığı davetlerle 2016-2017 sezonunda Hong Kong'dan Almanya'ya, Şili'den İtalya'ya çok geniş bir coğrafyada ülkemizi gururla temsil etmeye, özellikle 110.doğum yıl dönümünde hocası Adnan Saygun'un eserlerini 5 kıtada seslendirmeye ve kendisini dinlemeye gelenleri sihirli müzikal dünyasında büyülemeye devam edecek.

Geçtiğimiz sezon keman sanatçısı oğlu Erkin Onay ile Almanya, Lüksemburg, İngiltere, Brezilya ve Türkiye'de çok sayıda konser veren Gülsin Onay, 3 Temmuz'da Dibeklihan Kültür Sanat Köyü'ndeki ikili konseriyle yaza merhaba diyecek.

Gülsin Onay Cambridge TV'de

Gülsin Onay'ın 16 Haziran 2016 tarihinde West Road Konser Salonu'nda vereceği resitalden önce, Cambridge TV için kendisiyle bir röportaj yapan Frankie Lowe'nin hazırladığı haber, 9 Haziran 2016 tarihinde yayınlandı. 

https://www.youtube.com/watch?v=64ARa00-33A

 

2015-2016 Sezonunun Sonuna Yaklaşırken, Müzik Elçisi Gülsin Onay’ın Yoğun Temposu Devam Ediyor

Eylül 2015’ten Nisan 2016 sonuna kadar her hafta en az bir konser veren, Lüksemburg’dan Brezilya’ya, Japonya’dan Katar’a dünyanın dört bir yanında ülkemizi büyük başarıyla temsil eden sanatçı, Türkiye içinde de Zonguldak’tan İzmir’e, Fethiye’den Antalya’ya pek çok şehirde müzikseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Sanatının zirvesindeki usta piyanist, resitallerinin yanı sıra, ustalık sınıfı çalışmaları, yurt dışında Saygun prömiyerleri, yardım konserleri, yarışma jüriliği, oda müziği konserleri ve festivallerde piyano edebiyatının önde gelen eserlerinden oluşan geniş repertuvarını izleyicileriyle paylaştı.

Gülsin Onay’ın Mayıs konserleri, 2 Mayıs’ta Kıbrıs’taki 2.Bellapais Bahar Festivali’nin açılış konseri ile başlıyor. Yeni kurulan KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile Ali Hoca yönetiminde, trompet sanatçısı Julian Lupu ile birlikte Şostakoviç’in 1.piyano konsertosunu seslendirecek olan sanatçı, 13 Mayıs’ta İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde Suadiye Gönüllüleri'nin organizasyonuyla bir yardım konseri için sahne alacak.

17 Mayıs’ta Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki resitalin hemen ardından, 2011 yılından bu yana, Prof. Türkan Saylan’ın yaşam anlayışını geleceğe taşıyacak bilim ve sanat ürünleri yaratan kişilere verilmekte olan “Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri” töreninde 18 Mayıs’ta İş Sanat’ta özel bir konser verecek.

23 Mayıs’ta Süreyya Operası’nın sezon kapanış konserinde, bu sezon birlikte pek çok konser verdiği oğlu keman sanatçısı Erkin Onay ile, Mozart, Debussy, Saygun, Ün ve Franck’ın eserlerinden oluşan bir program seslendirecek.

19 Mayıs Haftası, Kazakistan’ın 25.Bağımsızlık Yıldönümü ve Almatı’nın Kuruluşunun 1000.Yıldönümü Vesilesiyle, T.C. Almatı Başkonsolosluğunun davetiyle, 25 Mayıs'ta Jambıl Kazak Devlet Filarmonisi, Büyük Salon’da bir konser verecek olan Gülsin Onay, 16 Haziran’daki Cambridge konserinin ardından, Sanat Danışmanı olduğu 13.Gümüşlük Klasik Müzik Festivali için Bodrum’da olacak.

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews