GÜNCEL
GÜNCEL
ARŞİV

KONSER SEZONU BÜTÜN HIZIYLA BAŞLADI

2018-19 konser sezonuna Ekim ayındaki açılış konserleriyle enerjik bir başlangıç yapan Gülsin Onay, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın 12 Ekim tarihli konserine damgasını vurdu. 2007 yılında Polonya Hükümeti tarafından üstün Chopin yorumları nedeniyle devlet nişanıyla ödüllendirilen sanatçı, Polonya Büyükelçiliği ile işbirliği içinde düzenlenen "Polonya Haftası" konserinde Chopin'in ikinci piyano konçertosunu seslendirmek üzere davet edilmişti. Genç Polonyalı şef Ewa Strusinska ile Aya İrini'nin sihirli atmosferinde dinleyicileri eşsiz bir yolculuğa çıkartan sanatçı, dinmeyen alkışlara yine Chopin'in eserleriyle teşekkür etti.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın 2 Kasım tarihinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki "Cumhuriyet Bayramı" konserinde Saygun'un birinci piyano konçertosunu seslendiren sanatçı, büyük coşku içinde geçen konserle ilgili duygularını şöyle ifade etti: "Sanırım en coşkulu, en güzel konserimdi.. Cumhuriyet Bayramı ancak bu kadar güzel kutlanabilirdi, teşekkürler İzmir, teşekkürler İZDSO, Teşekkürler Emin Güven Yaşlıçam, 120 kişilik gençlik korosu ile Işılay Saygın Güzelsanatlar Lisesi Çoksesli Korosu ve Smyrnacapella Çoksesli Korosu.. Muhteşem bir konserdi.. Atatürk’ün sesinden Nutuk, marşlar hepimizi coşkunun doruk noktasına taşıdı.. Adnan Saygun’un ruhu şad olsun.. Yaşasın Cumhuriyet!"

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Bisante Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması'nda finale kalan eserler belli oldu.

Emre Şen, Serdar Yalçın, Gülsin Onay, Turgay Erdener , Ayşegül Sarıca ve Hasan Uçarsu'dan oluşan jüri, yarışmaya katılan 16 eser arasından 5 tanesini finale bıraktı. Bu eserler 7 Aralık'ta Gülsin Onay Piyano Günleri çerçevesindeki final konserinde seslendirilecek ve ödüller sahiplerini bulacak.

Gülsin Onay 5 Kasım'da İTÜ Vakfı Sosyal Komitesi Burs Kampanyası'na destek vermek üzere, Maçka Kampüsü'nde Mustafa Kemal Anfisi'nde J.S.Bach, F. Mendelssohn, R.Schumann ve F. Chopin'in eserlerinden oluşan bir resital verecek. 20.00'de başlayacak olan konserin biletleri girişte temin edilebilir.

BIFO ile ERKİN

Gülsin Onay 8 Kasım'da, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın "Cumhuriyet Bestecileri" konserinde Ulvi Cemal Erkin'in piyano konçertosundan iki bölüm seslendirecek. Gürer Aykal'ın yöneteceği konserde ayrıca Saygun, Alnar, Rey ve Akses'in eserleri yer alacak. 

10 KASIM'DA SAMSUN'DA ATATÜRK'Ü ANMA KONSERİ

Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenen özel konserde, Mozart'ın re minör piyano konçertosunu şef Artun Hoinic ile seslendirecek Gülsin Onay.

IKSEV MASTERCLASS'INA SON BAŞVURU 16 KASIM'DA

16 Kasım'da Hakan Şensoy yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile Grieg'in piyano konçertosunu seslendirecek olan sanatçı, 19-22 Kasım tarihlerinde, İzmir IKSEV'de bir masterclass açacak. Masterclass'a katılmak için başvurular 16 Kasım'da sona eriyor.  

GÜLSİN ONAY, KADINA VE ÇOCUĞA ŞİDDETLE MÜCADELEYE DESTEK VERİYOR 23 Kasım'da Ankara'da Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan özel etkinliğe davet edilen sanatçı, Kadına ve Çocuğa Şiddetle Mücadeleye bir dinletiyle destek verecek.

BÜYÜK BESTECİLER BÜYÜK UMUTLAR

İstanbul'da Sarıyer, Maslak, Levent ve Boğaz civarında yaşayanlar için özel olarak tasarlanan yeni konser dizisinin açılışını, 24 Kasım'da Gülsin Onay yapacak. Açı Okulları Sarıyer Kampüsü'nde, Müzikli Cumartesiler'in ilk konserinin geliri, Barış için Müzik ve Nesin Vakfı'na bağışlanacak. Konser 12.30'da başlayacak. Resital programında Chopin, Beethoven, Saygun, Elgar ve Mozart'ın eserleri yer alıyor. Biletler, Biletix’te

İSTANBUL FİLARMONİ DERNEĞİ GALA KONSERİ

Genç Müzisyenleri Desteleme Fonu Yararına, Seher Tanrıyar’ın Anısına düzenlenen konserde Gülsin Onay'ın yanı sıra Cihat Aşkın (Keman), Bülent Evcil (Flüt), Çağ Erçağ (Viyolonsel), Esra Abacıoğlu Akcan (Soprano), Metin Ülkü (Piyano), Aydın Karlıbel (Piyano), Eren Aydoğan (Piyano) ve Duru Aydın (Piyano) da sahnede olacak. Konserden elde edilecek gelir, İstanbul Filarmoni Derneği’nin bu yıl oluşturduğu “Genç Müzisyenleri Destekleme Fonu”na aktarılacak. Biletler, Biletix’te

Gülsin Onay'la yeni konser sezonu

Kıymetli dostlarım, Yaz ayları yoğun çalışmalar ve güzel konserlerle sona erdi. 2018-2019 sezonu için hazırlıklarımızı tamamladık. Müziğin bizi buluşturacağı, birçok güzel proje hazırladık. Sezonun ilk bülteninde, Eylül ve Ekim ayındaki konserlerimin detaylarını paylaşmak istiyorum sizlerle..

20 Eylül 2018 İSTANBUL

25 Eylül 2018 İSTANBUL

04 Ekim 2018 BURSA 0

5 Ekim 2018 ESKİŞEHİR

06 Ekim 2018 İSTANBUL

12 Ekim 2018 İSTANBUL

13 Ekim 2018 İSTANBUL

14 Ekim 2018 İSTANBUL

19 Ekim 2018 İSTANBUL

Kadıköy Sineması Oda Müziği Konserleri Gülsin Onay ve Erkin Onay ile Başlıyor

Sinema, plastik sanatlar ve müziğin yeni buluşma noktası Kadıköy Sineması’nda oda müziği sezonu Gülsin Onay- Erkin Onay konseri ile başlıyor. Uluslararası alanda ülkemizi temsil eden ünlü piyanist Gülsin Onay, kuşağının önemli kemancılarından oğlu Erkin Onay ile, 20 Eylül Perşembe günü saat 21.00’deki açılış konserinde, Mozart, Elgar, Mendelssohn ve Ün’ün eserlerini seslendirecek. Kadıköy’ün 51 yıllık geçmişi ile en prestijli salonu olan Kadıköy Sinemasının ödüllü iç mimarisi ile dikkat çeken 320 Kişilik salonunda, bu yıl ilk kez 15 günde bir Perşembe geceleri verilecek oda müziği konserleri, klasik müzik dünyamıza yeni olanaklar sunuyor. Gülsin Onay-Erkin Onay konserinin biletleri Biletiva ve Kadıköy Sineması gişesinde satışa sunuluyor.

Özel Konser

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın Aygaz için düzenlediği konser serisi Gülsin Onay ile başlıyor. Aygaz Zincirlikuyu binasında, sadece Aygaz çalışanlarına açık olan konser 25 Eylül 2018'de saat 16.00'da.

 

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 20.sezonunu Gülsin Onay'la açıyor

Dağhan Doğu'nun yöneteceği konserde, Grieg'in Piyano Konçertosu'nu yorumlayacak olan sanatçı, 4 Ekim'de Bursa'da.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası

Gülsin Onay 5 Ekim 2018 Cuma akşamı Edvard Grieg Piyano Konçertosu'nu bu kez Patrick Souillot şefliğinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda seslendirecek.

 

Bağdat Caddesi'nde Gülsin Onay Özel Piyano Dinletisi

Gülsin Onay, 6 Ekim'de Tan Sağtürk Akademi Cadde'de sevenleriyle buluşacak. Konser programında yer alan eserler şöyle: J.S.Bach: Partita no.1 F.Mendelssohn: Variations serieuses A.A.Saygun: Sonatine C.Franck: Prelude, Choral et Fugue F.Chopin: Fa diyez minör Nocturne F.Chopin: Andante Spianato & Polonaise

 

İstanbul'da Polonya Haftası

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası "Polonya Haftası" konserinde, tüm dünyada Chopin yorumuyla ünlü olan ve Polonya Hükümeti tarafından üstün Chopin icraları nedeniyle Devlet Nişanıyla ödüllendirilen Gülsin Onay'ı konuk ediyor. Sanatçı 12 Ekim'deki IDSO konserinde bestecinin meşhur fa minör 2.piyano konçertosunu seslendirecek.

 

Kreatif Endüstrilerde Verimlilik Kongresi

Bilim insanları ve sanatçılardan oluşan köklü bir ailenin mensubu olan Gülsin Onay, sık sık yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen bilimsel kongrelerde konser vermek üzere davet edilmektedir. Bu kez, Türkiye Verimlilik Vakfı ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Kreatif Endüstrilerde Verimlilik Kongresi'nin ilk gününde (13 Ekim, Cumartesi) özel bir dinleti sunacaktır. 13-14 Ekim tarihlerinde düzenlenen kongrede, ülke ekonomilerinin kalkınmasında önemli bir rol oynamakta olan kültürel ve kreatif (yaratıcı) endüstrilerde verimlilik kavramının sektörler bazında analizinin yapılarak bu endüstrilerde verimliliğin artırılmasına yönelik politikalarının oluşturulması ve yönlendirmesinde önemli bir kaynak teşkil edebilecek bir sonuç raporunun ortaya konması amaçlanmaktadır.

 

UniKumbaravan Müzik Zirvesi

Kasım 2016'dan bu yana faaliyette olan ÜniKumbaravan, sadece kültür ve sanat alanında faaliyet gösteren, kâr amacı olmayan, üniversite öğrencilerinin kültür ve sanat bilgisini arttırmayı hedefleyen, etkinlik sahipleri ve yayınevlerinin de desteğiyle, ücretsiz bilet ve kitap sağlayan, öğrencilerin bütçeleri doğrultularında kampanyalar düzenleyen bir Sosyal Girişim projesi. Sosyal medyayı çok iyi kullanan ve gençlerle sürekli iletişim içinde olan Gülsin Onay, UniKumbaravan'ın düzenlediği ilk Müzik Zirvesi'nin davetini geri çevirmedi. 14 Ekim Pazar günü, saat 12.00'de Dorock XL Kadıköy'de başlayacak olan panelde üniversite öğrencileriyle buluşacak, klasik müzikle ilgili sorularını yanıtlayıp, kendi deneyimlerini aktaracak.

 

Anne ve Bebek Sağlığı Vakfı, 25.yılını Gülsin Onay'la kutluyor

Bebeklerin yaşam haklarını korumak amacıyla, 1993 yılında kurulan Anne ve Bebek Sağlığı Vakfı, 25. Yıl Sempozyumu düzenliyor. 19 Ekim'de CVK Park Bosphorus Hotel'de gerçekleşecek olan sempozyumun duyurulması ve vakfa destek vermek amacıyla, sosyal sorumluluk alanında öncü olan Gülsin Onay özel bir resital verecektir.

 

Gelecek Konserler

5 Kasım 2018 İSTANBUL

Resital İstanbul Teknik Üniversitesi Mustafa Kemal Anfisi - Maçka

8 Kasım 2018 İSTANBUL

Konser "BIFO ve Cumhuriyet Bestecileri"

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

Şef: Gürer Aykal Lütfi Kırdar ICEC

10 Kasım 2018 SAMSUN

Atatürk'ü Anma Özel Konseri

Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası

Şef: Artun Hoinic

16 Kasım 2018 ANTALYA

Edvard Grieg: Piyano Konçertosu

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası

19 - 22 Kasım 2018 İZMİR

Masterclass İKSEV

24 Kasım 2018 İSTANBUL

Resital Açı Okulları

25 Kasım 2018 İSTANBUL

Gala Konseri İstanbul Filarmoni Derneği

3 Aralık 2018 İSTANBUL

Alexander Markov (Keman) ile Resital Süreyya Operası

6 Aralık 2018 SÜLEYMANPAŞA, TEKİRDAĞ

4.Gülsin Onay Piyano Günleri "Açılış Konseri"

Alexander Markov (keman) & Gülsin Onay (piyano)

6 - 12 Aralık 2018 SÜLEYMANPAŞA, TEKİRDAĞ

4.Gülsin Onay Piyano Günleri

7 Aralık 2018 SÜLEYMANPAŞA, TEKİRDAĞ

Bisanthe Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması Final

21 Aralık 2018 ADANA

Frederic Chopin: Piyano Konçertosu, no.2

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası

27 Aralık 2018 ESKİŞEHİR

W.A.Mozart: Piyano Konçertosu, no.9, KV 271

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası

"Yeniyıl Konseri"

BISANTHE GÜLSİN ONAY ULUSAL BESTE YARIŞMASI

Çok değerli Ekrem Eşkinat'ın Başkanı olduğu Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, sanata verdiği güçlü desteği, bu yıl adıma düzenlediği ve beni onurlandırdığı beste yarışmasıyla taçlandırıyor.

Kültür ve sanat yaşamımıza katkıda bulunmak amacıyla, solo piyano eseri dalında düzenlenen yarışma; çoksesli çağdaş Türk müziğini desteklemek, evrensel düzeyde müzik dili kullanarak bir ses ve bir sanat zevkini yaratmak düşüncesiyle açıldı.

Değerlendirme Kurulu birbirinden kıymetli isimlerden oluşuyor; Turgay Erdener, Ayşegül Sarıca, Emre Şen, Hasan Uçarsu, Serdar Yalçın.

Ödüller: • Birincilik Ödülü: 10.000 TL • İkincilik Ödülü: 7.500 TL • Üçüncülük Ödülü: 5.000 TL • Mansiyon: 2.000 TL (İki adet verilecektir)

Son başvuru tarihi 12 Eylül 2018, saat 17.00. 

Yarışma şartnamesi ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgiye https://www.suleymanpasa.bel.tr/beste-yarismasi adresinden ulaşabilirsiniz.

Genç bestecilerimizin eserlerini heyecanla bekliyoruz.. Gülsin Onay

Gülsin Onay'dan Yaz Haberleri - Ağustos 2018

Sevgili Dostlarım,

Yaz aylarınız güzel başlamıştır umuyorum. Huzur ve müzik dolu bir yaz dönemi dilerim.

Bu bültende, son birkaç haftadır katıldığım etkinlikler ve gelecek günlerdeki konserlerimle ilgili haberler paylaşmak istiyorum, sizlerle..

Yaz başında başarılı bir dünya prömiyeri gerçekleştirdik. 45.İstanbul Müzik Festivali kapsamında, 11 Haziran’da Süreyya Operası’nda, müzikle filmi birleştiren “Yolda”, seyirci karşısına çıktı. Bu konserde seslendirdiğim, “yolda olmak, veda etmek, ayrılmak” gibi temalar etrafında şekillendirdiğimiz özel ve renkli repertuara, Murathan Özbek’in filmi eşlik etti. “Yolda” 8 Ağustos’ta 14.Bodrum Müzik Festivali’nin kapanışında da Bodrum prömiyeri yapacak.

4-8 Temmuz tarihleri arasında, bu yıl ikinci kez düzenlenen Eğirdir Oda Müziği Yarışması’nda jüri üyeliği yaptıktan hemen sonra, İspanya’ya giderek, Barcelona yakınlarındaki Vila-Seca’da düzenlenen Piyano Festivaline katıldım ve Josep Carreras Oditoryumu’nda bir resital verdim. Festival çerçevesinde dünyanın dört bir yanından gelen genç piyanistlerin katıldığı yarışmada jüri üyeliği yaptım ve masterclass dersleri verdim. Çok yoğun ama keyifli bir haftaydı.

Barcelona’dan sonra, beni çok yoğun bir temponun beklediği Bodrum’a geldim. 4 Ağustos’ta, 14.Bodrum Müzik Festivali’nin açılış gecesinde, bu yılki Onur Ödülü’nü alacağım için çok mutluyum.

8 Ağustos’ta da festivalin kapanış gecesinde az önce bahsettiğim gibi, “Yolda”yı Bodrumlu müzikseverlerle buluşturacağız.

Konser Bach’ın üç eseri etrafında şekilleniyor. Bunlardan ikisi Busoni’nin Koral Prelüdlere yaptığı düzenlemeler; “Ich ruf’ zu dir” ve ünlü “Wachet auf”. Brahms’ın iki nostaljik Internezzosu’nun ardından Liszt’in yaptığı bir Schubert transkripsiyonu var; “Auf dem Wasser zu singen”. Su üzerinde, huzurlu bir akşam manzarası eşliğinde zamanın akışından kaçışı tasvir ediyor. Beethoven’ın programlı sonatı “Les Adieux”, bestecinin arkadaşı ve destekçisi Avusturya Arşidükü Rudolf’ün, 1809’da Napolyon saldırısından kaçışından esinlenen bir eser. Üç bölümlü: “Veda”, yavaş bir girişin ardından karmaşa ve yansıtma (belki de Arşidük’ün zorlu yolculuğunun ve ayrılırken hissettiklerinin tasviri); “Yokluk” minör tonda yavaş ve duygusal bir melodi, son bölüm şenlikli ve hızlı “Dönüş”. Ravel’in Ondine’i, dinleyenleri baştan çıkartan şarkılarıyla denizin derinliklerine götüren efsanevi su perisinin tasviri. Ardından Schubert’in geç sonatları arasında yer alan do minör sonatın meşhur yavaş bölümü yer alıyor programda. Tezatlarla dolu Chopin’in dramatik 2.Baladı’nın ardından, Bach’ın İtalyan Konçertosu’nun, derin düşünceleri çağrıştıran yavaş bölümü ile konser sakin bir sona ulaşıyor.

Bu konserden hemen iki gün sonra, kuruluşundan bu yana Sanat Danışmanlığı’nı yürüttüğüm ve bu yıl 15.kez gerçekleştireceğimiz Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin açılış konseri var. Festivalin ana sahnesi olan 25 asırlık tarihiyle, Bodrum Yarımadası’nın en büyüleyici konser mekanı olan Antik Taş Ocağı’nda, sevgili Alexander Markov’la, çok keyifli bir keman-piyano programı seslendireceğiz.

Gümüşlük Festival Akademisi kapsamında, festival merkezimizdeki Toprak Ev’de, meslektaşlarım Cyprien Katsaris ve Konrad Richter ile piyano masterclassları vereceğiz.

1 Ağustos’ta Gümüşlük Festival Akademisi (GFA) Kontrbas Masterclass öğrencileri ve Fora Baltacıgil’in konseriyle başlayan 15.festivalimiz, 04 Eylül’de sürpriz bir konserle sona erecek. “440 Tuş” adlı konserin detaylarını çok yakında açıklayacağız. Haberleri Gümüşlük Müzik Festivali’nin sosyal medya hesaplarında ve basında takip edebilirsiniz. Yeni sezonun heyecan verici konserlerinde buluşmak üzere, hepinize en güzel dileklerimi gönderiyorum,

Gülsin Onay

Gülsin Onay Bir Dünya Prömiyeriyle 46.İstanbul Müzik Festivali'nde

Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay, daha önce Onur Ödülü aldığı 46.İstanbul Müzik Festivali'nde bu yıl bir dünya prömiyeriyle yer alıyor.

Müzikle filmin buluştuğu "Yolda"da yetenekli yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Murathan Özbek'le çalışan sanatçı, biletleri tükenen 11 Haziran'daki konser hakkında şu bilgileri verdi:

Bu konserin sıra dışı bir hikayesi var.. 11 Haziran’da, 46.İstanbul Müzik Festivali’nde, birbirine bağlanmış bu piyano eserlerini, tanınmış yönetmen Murathan Özbek tarafından özellikle bu proje için çekilen bir film eşliğinde seslendireceğim. Konser Bach’ın üç eseri etrafında şekilleniyor. Bunlardan ikisi Busoni’nin Koral Prelüdlere yaptığı düzenlemeler; “Ich ruf’ zu dir” ve ünlü “Wachet auf”.

Brahms’ın iki nostaljik Internezzosu’nun ardından Liszt’in yaptığı bir Schubert transkripsiyonu var; “Auf dem Wasser zu singen”. Su üzerinde, huzurlu bir akşam manzarası eşliğinde zamanın akışından kaçışı tasvir ediyor.

Beethoven’ın programlı sonatı “Les Adieux”, bestecinin arkadaşı ve destekçisi Avusturya Arşidükü Rudolf’ün, 1809’da Napolyon saldırısından kaçışından esinlenen bir eser. Üç bölümlü: “Veda”, yavaş bir girişin ardından karmaşa ve yansıtma (belki de Arşidük’ün zorlu yolculuğunun ve ayrılırken hissettiklerinin tasviri); “Yokluk” minör tonda yavaş ve duygusal bir melodi , son bölüm şenlikli ve hızlı “Dönüş”.

Ravel’in Ondine’i, dinleyenleri baştan çıkartan şarkılarıyla denizin derinliklerine götüren efsanevi su perisinin tasviri. Ardından Schubert’in geç sonatları arasında yer alan do minör sonatın meşhur yavaş bölümü yer alıyor programda. Tezatlarla dolu Chopin’in dramatik 2.Baladı’nın ardından, Bach’ın İtalyan Konçertosu’nun, derin düşünceleri çağrıştıran yavaş bölümü ile konser sakin bir sona ulaşıyor.

Murathan Özbek'in muhteşem görüntüleri eşliğinde eşsiz bir şölene dönüşecek olan "Yolda", 11 Haziran Pazartesi günü, saat 20.00'de Süreyya Operası'nda.

Görüşmek üzere..

Gülsin Onay

“Yolda” projesi İstanbul Müzik Festivali ve Bodrum Müzik Festivali ortak prodüksiyonudur.

<< Önceki Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Sonraki Sayfa >>

Powered by CuteNews